badanie termowizyjne

Diagnostyka termowizyjna w budownictwie stosowana jest przede wszystkim do poszukiwania mostków termicznych, czyli miejsc przez, które są znaczące straty ciepła. Z wieloma mostkami musimy się pogodzić jako coś normalnego w budownictwie. Innych można uniknąć poprzez właściwe zaprojektowanie i wykonanie budynku. Mostki cieplne mogą być efektem niedokładnego ułożenia wełny mineralnej w dachu, brakiem ciągłości między ociepleniem dachu i elewacji, przyklejeniem styropianu niezgodnie z technologią, zawilgocenia przegród czy zadomowienia się kuny w dachu.

W skrajnym przypadku mostki cieplne będą tak duże, że doprowadzać będą do kondensacji pary wodnej z powietrza i rozwoju grzybów pleśniowych. W takiej sytuacji badanie termowizyjne budynku może być uzupełnieniem ekspertyzy mykologicznej.

.

UWAGA!

  1. Badania budynków przeprowadzam w okresie zimowym, gdy różnica między temperaturą w budynku i poza nim wynosi ok 20°C (lub więcej). Dlatego też nie ma możliwości, abym zbadał nieogrzewany budynek.
  2. Jestem inżynierem budownictwa. Przy pomocy termowizji badam mostki termiczne w budynkach. Badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych zostawiam elektrykom, wycieków z instalacji hydraulikom, a koni weterynarzom. Staram się nie wychodzić poza zakres swoich kompetencji. Posiadanie kamery termowizyjnej nie sprawia, że jestem kompetentny do interpretacji termogramu każdego obiektu.
  3. Jeśli są Państwo zainteresowani zbadaniem ogrzewania podłogowego, to w Szczecinie nie ma nikogo lepszego niż mgr inż. Dariusz Szewczyk, kom. 607 382 781. Polecam.